Transistors - Bipolar (BJT) - SingleRohm Semiconductor 2SCR514P5T100
2SCR514P5T100
5S-2SCR514P5T100
2SCR514P5T100
NPN 80V 700MA MEDIUM POWER TRANS
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 700mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 300mV @ 15mA |
| Ic: | 300mA |
| Illumination: | 1??????A (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 120 @ 100mA |
| Vce: | 3V |
| Power - Max: | 500mW |
| Frequency - Transition: | 320MHz |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)