Transistors - Bipolar (BJT) - SingleRohm Semiconductor 2SA2071T100Q
2SA2071T100Q
5S-2SA2071T100Q
2SA2071T100Q
TRANS PNP 60V 3A SOT-89
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mV @ 200mA |
| Ic: | 2A |
| Illumination: | 1??????A (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 120 @ 100mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 2W |
| Frequency - Transition: | 180MHz |
| Operating Temperature: | 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Supplier Device Package: | MPT3 |
| Other: | , |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)