Transistors - Bipolar (BJT) - SingleBUJ403A 1740-1400-ND
1740-1400-ND
5S-1740-1400-ND
1740-1400-ND
127
Product Description
| Packaging: | 0 |
| Series: | 5000 |
| Transistor Type: | - |
| Current - Collector (Ic) (Max): | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | NPN |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 6A |
| Ic: | 550V |
| Illumination: | 1V @ 400mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 2A |
| Vce: | 100??????A |
| Power - Max: | 20 @ 500mA |
| Frequency - Transition: | 5V |
| Operating Temperature: | 100W |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | 150??????C (TJ) |
| Supplier Device Package: | Through Hole |
| Other: | TO-220-3,TO-220AB |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors