Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions PH2731-75L
PH2731-75L
5S-PH2731-75L
PH2731-75L
TRANSISTOR BIPOLAR 2.7-3.1GHZ
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 8.16dB ~ 8.86dB |
| Power - Max: | 75W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 7A |