Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions PH2729-25M
PH2729-25M
5S-PH2729-25M
PH2729-25M
TRANS BIPOLAR 25W 2.7-2.9GHZ
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 9.2dB |
| Power - Max: | 70W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 4A |