Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions PH2729-130M
PH2729-130M
5S-PH2729-130M
PH2729-130M
TRANSISTOR 130WPK 2.7-2.9GHZ
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 63V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 9.73dB ~ 8.85dB |
| Power - Max: | 130W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 12.5A |