Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions PH1090-75L
PH1090-75L
5S-PH1090-75L
PH1090-75L
TRANSISTOR 75W 1030-1090MHZ
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 70V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 10.70dB ~ 10.81dB |
| Power - Max: | 75W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 6A |