Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions PH1090-175L
PH1090-175L
5S-PH1090-175L
PH1090-175L
TRANSISTOR BIPOLAR 175W 1090MHZ
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 80V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 8.58dB |
| Power - Max: | 188W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 10.5A |