Transistors - Bipolar (BJT) - RFON Semiconductor NSVF4009SG4T1G
NSVF4009SG4T1G
5S-NSVF4009SG4T1G
NSVF4009SG4T1G
TRANS NPN 3.5V 40MA 4MCPH
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Packaging: | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | NPN |
| Frequency - Transition: | 3.5V |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 25GHz |
| Gain: | 1.1dB @ 2GHz |
| Power - Max: | 17dB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 120mW |
| Vce: | 50 @ 5mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 1V |
| Operating Temperature: | 40mA |