Transistors - Bipolar (BJT) - RFCEL NESG250134-T1-AZ
NESG250134-T1-AZ
5S-NESG250134-T1-AZ
NESG250134-T1-AZ
TRANS NPN 900MHZ SOT-89
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 9.2V |
| Frequency - Transition: | 10GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 23dB |
| Power - Max: | 1.5W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 80 @ 100mA |
| Vce: | 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |