Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions MRF10150
MRF10150
5S-MRF10150
MRF10150
TRANS NPN 150W 1025MHZ-1050MHZ
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 10dB |
| Power - Max: | 150W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 20 @ 5A |
| Vce: | 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 14A |