Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions MRF10120
MRF10120
5S-MRF10120
MRF10120
TRANS NPN 120W 960MHZ-1215MHZ
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 55V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 8.5dB |
| Power - Max: | 120W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 20 @ 5A |
| Vce: | 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 15A |