Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions MRF1000MB
MRF1000MB
5S-MRF1000MB
MRF1000MB
TRANS NPN 0.7W 960MHZ-1215MHZ
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 10.7dB ~ 12dB |
| Power - Max: | 0.7W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 10 @ 100mA |
| Vce: | 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200mA |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 332A-02 |
| Supplier Device Package: | 332A-03 |