Transistors - Bipolar (BJT) - RFMPSH10 MPSH10FS-ND
MPSH10FS-ND
5S-MPSH10FS-ND
MPSH10FS-ND
Fairchild/ON Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 2000 |
| Series: | Bulk |
| Packaging: | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | NPN |
| Frequency - Transition: | 25V |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 650MHz |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 350mW |
| Vce: | 60 @ 4mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 10V |
| Operating Temperature: | 50mA |