Transistors - Bipolar (BJT) - RFMicro Commercial Co MMBTH10-TP
MMBTH10-TP
5S-MMBTH10-TP
MMBTH10-TP
TRANS RF NPN 650MHZ 25V SOT23
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 25V |
| Frequency - Transition: | 650MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 225mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 60 @ 4mA |
| Vce: | 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |