Transistors - Bipolar (BJT) - RFON Semiconductor MMBTH10-4LT1
MMBTH10-4LT1
5S-MMBTH10-4LT1
MMBTH10-4LT1
TRANS VHF/UHF NPN 25V SOT-23
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 25V |
| Frequency - Transition: | 800MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 225mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 120 @ 4mA |
| Vce: | 10V |