Transistors - Bipolar (BJT) - RFON Semiconductor MCH4009-TL-H
MCH4009-TL-H
5S-MCH4009-TL-H
MCH4009-TL-H
TRANS NPN 3.5V 40MA MCPH4
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 3.5V |
| Frequency - Transition: | 25GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB @ 2GHz |
| Gain: | 13.5dB |
| Power - Max: | 120mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 50 @ 5mA |
| Vce: | 1V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 40mA |