Transistors - Bipolar (BJT) - RFM/A-Com Technology Solutions MAPR-002729-170M00
MAPR-002729-170M00
5S-MAPR-002729-170M00
MAPR-002729-170M00
170W 2.7-3.1 GHZ 100US/10%
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 9.11dB ~ 9.69dB |
| Power - Max: | 170W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | - |
| Vce: | 27A |