Transistors - Bipolar (BJT) - RFPanasonic Electronic Components DSC9F0100L
DSC9F0100L
5S-DSC9F0100L
DSC9F0100L
RF TRANS NPN 10V 1.9GHZ SSMINI3
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Frequency - Transition: | 1.9GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 125mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 75 @ 5mA |
| Vce: | 4V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |