Transistors - Bipolar (BJT) - RFPanasonic Electronic Components DSC5G0200L
DSC5G0200L
5S-DSC5G0200L
DSC5G0200L
TRANS RF NPN 20V 15MA SMINI3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Frequency - Transition: | 650MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 3.3dB @ 100MHz |
| Gain: | 24dB |
| Power - Max: | 150mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 65 @ 1mA |
| Vce: | 6V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 15mA |