Transistors - Bipolar (BJT) - RFInfineon Technologies BFR380FH6327XTSA1
BFR380FH6327XTSA1
5S-BFR380FH6327XTSA1
BFR380FH6327XTSA1
TRANS RF NPN 6V 80MA TSFP-3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 9V |
| Frequency - Transition: | 14GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB ~ 1.6dB @ 1.8GHz ~ 3GHz |
| Gain: | 9.5dB ~ 13.5dB |
| Power - Max: | 380mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 90 @ 40mA |
| Vce: | 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 80mA |