Transistors - Bipolar (BJT) - RFInfineon Technologies BFP450E6433BTMA1
BFP450E6433BTMA1
5S-BFP450E6433BTMA1
BFP450E6433BTMA1
TRANSISTOR NPN RF 4.5V SOT-343
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5V |
| Frequency - Transition: | 24GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.25dB @ 1.8GHz |
| Gain: | 15.5dB |
| Power - Max: | 450mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 60 @ 50mA |
| Vce: | 4V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |