Transistors - Bipolar (BJT) - RFBroadcom Limited AT-32063-BLKG
AT-32063-BLKG
5S-AT-32063-BLKG
AT-32063-BLKG
TRANS NPN BIPO 5.5V 32MA SOT-363
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | 2 NPN (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5.5V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.1dB ~ 1.4dB @ 900MHz |
| Gain: | 12.5dB ~ 14.5dB |
| Power - Max: | 150mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 50 @ 5mA |
| Vce: | 2.7V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 32mA |