Transistors - Bipolar (BJT) - RFBroadcom Limited AT-32033-BLKG
AT-32033-BLKG
5S-AT-32033-BLKG
AT-32033-BLKG
TRANS NPN BIPO 5.5V 32MA SOT-23
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 5.5V |
| Frequency - Transition: | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz |
| Gain: | 11dB ~ 12.5dB |
| Power - Max: | 200mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 70 @ 2mA |
| Vce: | 2.7V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 32mA |