Transistors - Bipolar (BJT) - RFON Semiconductor 55GN01MA-TL-E
55GN01MA-TL-E
5S-55GN01MA-TL-E
55GN01MA-TL-E
TRANS NPN BIPO 70MA 10V MCP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Frequency - Transition: | 4.5GHz ~ 5.5GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.9dB @ 1GHz |
| Gain: | 10dB @ 1GHz |
| Power - Max: | 400mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100 @ 10mA |
| Vce: | 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 70mA |
| Operating Temperature: | 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70 |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Other: | 3-MCP,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut