Transistors - Bipolar (BJT) - RFPanasonic Electronic Components 2SC39300CL
2SC39300CL
5S-2SC39300CL
2SC39300CL
TRANS NPN 20VCEO 30MA S-MINI 3P
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 2.8dB ~ 4dB @ 5MHz |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 150mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 110 @ 1mA |
| Vce: | 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 30mA |
| Operating Temperature: | 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70 |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Other: | SMini3-G1,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)