Transistors - Bipolar (BJT) - RFMicrosemi Corporation 1214-150L
1214-150L
5S-1214-150L
1214-150L
TRANS BIPO 55ST-1
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Packaging: | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
| Frequency - Transition: | 1.2GHz ~ 1.4GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Gain: | 7.15dB ~ 8.7dB |
| Power - Max: | 320W |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 20 @ 1A |
| Vce: | 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 15A |
| Operating Temperature: | 200??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 55ST-1 |
| Supplier Device Package: | 55ST-1 |
| Other: | ,,, |
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors