Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XP0654300L
XP0654300L
5S-XP0654300L
XP0654300L
TRANS 2NPN 10V 0.065A SMINI6
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 65mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | - |
| Ic: | 1??????A (ICBO) |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50 @ 20mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 8V |
| Vce: | 150mW |
| Power - Max: | 8.5GHz |