Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XP0640100L
XP0640100L
5S-XP0640100L
XP0640100L
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mV @ 10mA |
| Ic: | 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100??????A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 160 @ 2mA |
| Vce: | 10V |
| Power - Max: | 150mW |
| Frequency - Transition: | 80MHz |