Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XP0150400L
XP0150400L
5S-XP0150400L
XP0150400L
TRANS 2NPN 20V 0.3A SMINI5
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 300mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 100mV @ 3mA |
| Ic: | 30mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 500 @ 4mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 150mW |
| Frequency - Transition: | 80MHz |