XN0C30100L
5S-XN0C30100L
XN0C30100L
TRANS NPN/PNP DARL 50V MINI5
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Transistor Type:NPN
Current - Collector (Ic) (Max):PNP Complementary Darlington
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib:50V
Ic:300mV @ 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):100mA / 500mV @ 10mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:100mA
Vce:100??????A
Power - Max:160 @ 2mA
Frequency - Transition:10V
Operating Temperature:300mW
Mounting Type:150MHz
Package / Case:80MHz