Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0560100L
XN0560100L
5S-XN0560100L
XN0560100L
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 100mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 50V |
| Ic: | 300mV @ 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100mA / 500mV @ 10mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100mA |
| Vce: | 100??????A |
| Power - Max: | 160 @ 2mA |
| Frequency - Transition: | 10V |
| Operating Temperature: | 300mW |
| Mounting Type: | 150MHz |
| Package / Case: | 80MHz |