Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0553100L
XN0553100L
5S-XN0553100L
XN0553100L
TRANS 2NPN 10V 0.05A MINI6
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mV @ 4mA |
| Ic: | 20mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10??????A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 75 @ 5mA |
| Vce: | 4V |
| Power - Max: | 200mW |
| Frequency - Transition: | 2.5GHz |