Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0460400L
XN0460400L
5S-XN0460400L
XN0460400L
TRANS NPN/PNP 20V/10V 0.5A MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 500mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 20V |
| Ic: | 10V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 400mV @ 20mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 500mA / 300mV @ 8mA |
| Vce: | 400mA |
| Power - Max: | 100nA (ICBO) |
| Frequency - Transition: | 200 @ 500mA |
| Operating Temperature: | 2V / 100 @ 500mA |
| Mounting Type: | 2V |
| Package / Case: | 300mW |
| Supplier Device Package: | 200MHz |
| Other: | 130MHz,150??????C (TJ) |