Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0450500L
XN0450500L
5S-XN0450500L
XN0450500L
TRANS 2NPN 50V/20V MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 500mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 50V |
| Ic: | 20V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500mV @ 10mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100mA / 400mV @ 20mA |
| Vce: | 500mA |
| Power - Max: | 100??????A |
| Frequency - Transition: | 160 @ 2mA |
| Operating Temperature: | 10V / 200 @ 500mA |
| Mounting Type: | 2V |
| Package / Case: | 300mW |
| Supplier Device Package: | 150MHz |
| Other: | 200MHz,150??????C (TJ) |