Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0450200L
XN0450200L
5S-XN0450200L
XN0450200L
TRANS 2NPN 50V 0.5A MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 600mV @ 30mA |
| Ic: | 300mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 85 @ 150mA |
| Vce: | 10V |
| Power - Max: | 300mW |
| Frequency - Transition: | 200MHz |