Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0440400L
XN0440400L
5S-XN0440400L
XN0440400L
TRANS 2PNP 10V 0.5A MINI6
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 300mV @ 8mA |
| Ic: | 400mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100 @ 500mA |
| Vce: | 2V |
| Power - Max: | 300mW |
| Frequency - Transition: | 130MHz |