XN0250100L
5S-XN0250100L
XN0250100L
TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI5
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Transistor Type:2 NPN (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50V
Vce Saturation (Max) @ Ib:300mV @ 10mA
Ic:100mA
Current - Collector Cutoff (Max):100??????A
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic:160 @ 2mA
Vce:10V
Power - Max:300mW
Frequency - Transition:150MHz