Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components XN0160200L
XN0160200L
5S-XN0160200L
XN0160200L
TRANS NPN/PNP 50V 0.5A MINI5
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | PNP (Emitter Coupled) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 500mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 50V |
| Ic: | 600mV @ 30mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 300mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100nA (ICBO) |
| Vce: | 85 @ 150mA |
| Power - Max: | 10V |
| Frequency - Transition: | 300mW |
| Operating Temperature: | 200MHz |