PMP4501G
5S-PMP4501G
PMP4501G
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Transistor Type: | Active |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2 NPN (Dual) Matched Pair |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | Common Emitter |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 100mA |
| Ic: | 45V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 400mV @ 5mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100mA |
| Vce: | 15nA (ICBO) |
| Power - Max: | 200 @ 2mA |
| Frequency - Transition: | 5V |
| Operating Temperature: | 300mW |
| Mounting Type: | 250MHz |