Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysON Semiconductor NST30010MXV6T1G
NST30010MXV6T1G
5S-NST30010MXV6T1G
NST30010MXV6T1G
TRANS 2PNP 30V 0.1A SOT563
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) Matched Pair |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 600mV @ 5mA |
| Ic: | 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 420 @ 2mA |
| Vce: | 5V |
| Power - Max: | 500mW |
| Frequency - Transition: | 100MHz |