Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysNSM4002MR6T1G NSM4002MR6T1GOSTR-ND
NSM4002MR6T1GOSTR-ND
5S-NSM4002MR6T1GOSTR-ND
NSM4002MR6T1GOSTR-ND
ON Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 6000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Transistor Type: | Active |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 2 NPN (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 200mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mA |
| Ic: | 40V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 45V |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 300mV @ 5mA |
| Vce: | 50mA / 700mV @ 50mA |
| Power - Max: | 500mA |
| Frequency - Transition: | 100nA (ICBO) |
| Operating Temperature: | 100 @ 10mA |
| Mounting Type: | 1V / 250 @ 100mA |
| Package / Case: | 1V |
| Supplier Device Package: | 500mW |
| Other: | 300MHz,100MHz |