Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components NP0450100A
NP0450100A
5S-NP0450100A
NP0450100A
TRANS 2NPN 50V 0.1A SSSMINI
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 300mV @ 10mA |
| Ic: | 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100??????A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 180 @ 2mA |
| Vce: | 10V |
| Power - Max: | 125mW |
| Frequency - Transition: | 150MHz |