Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysFairchild/ON Semiconductor MMPQ3904
MMPQ3904
5S-MMPQ3904
MMPQ3904
TRANS 4NPN 40V 0.2A 16SOIC
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 4 NPN (Quad) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 200mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 40V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 300mV @ 5mA |
| Ic: | 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100 @ 10mA |
| Vce: | 1V |
| Power - Max: | 1W |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154 |
| Supplier Device Package: | 3.90mm Width) |