Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysON Semiconductor MCH6001-TL-E
MCH6001-TL-E
5S-MCH6001-TL-E
MCH6001-TL-E
TRANS 2NPN 8V 0.15A 6MCPH
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 8V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | - |
| Ic: | 1??????A (ICBO) |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 60 @ 50mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 5V |
| Vce: | 600mW |
| Power - Max: | 16GHz |