Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysDiodes Incorporated HBDM60V600W-7
HBDM60V600W-7
5S-HBDM60V600W-7
HBDM60V600W-7
TRANS NPN/PNP 65V/60V SOT363
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | PNP |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 500mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 600mA |
| Ic: | 65V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 60V |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 400mV @ 10mA |
| Vce: | 100mA / 500mV @ 50mA |
| Power - Max: | 500mA |
| Frequency - Transition: | 100nA |
| Operating Temperature: | 100 @ 100mA |
| Mounting Type: | 1V / 100 @ 150mA |
| Package / Case: | 10V |
| Supplier Device Package: | 200mW |
| Other: | 100MHz,-55??????C ~ 150??????C (TJ) |