Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysPanasonic Electronic Components DMC206E20R
DMC206E20R
5S-DMC206E20R
DMC206E20R
TRANS 2NPN 20V 0.015A MINI6
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 15mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | - |
| Ic: | - |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 65 @ 1mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 6V |
| Vce: | 300mW |
| Power - Max: | 650MHz |