Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysCentral Semiconductor Corp CMKT5089M10 TR
CMKT5089M10 TR
5S-CMKT5089M10 TR
CMKT5089M10 TR
TRANS 2NPN 25V 0.05A SOT363
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 25V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 500mV @ 1mA |
| Ic: | 10mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 400 @ 100??????A |
| Vce: | 5V |
| Power - Max: | 350mW |
| Frequency - Transition: | 50MHz |