Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysIntersil CA3083M96
CA3083M96
5S-CA3083M96
CA3083M96
TRANS 5NPN 15V 0.1A 16SOIC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 5 NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 700mV @ 5mA |
| Ic: | 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 10??????A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 40 @ 50mA |
| Vce: | 3V |
| Power - Max: | 500mW |
| Frequency - Transition: | 450MHz |
| Operating Temperature: | 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154 |
| Supplier Device Package: | 3.90mm Width) |