Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedPanasonic Electronic Components XN0F25600L
XN0F25600L
5S-XN0F25600L
XN0F25600L
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Transistor Type: | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 600mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 4.7k |
| Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms): | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic: | 100 @ 50mA |
| Vce: | 5V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib: | 80mV @ 2.5mA |
| Ic: | 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Frequency - Transition: | 200MHz |
| Power - Max: | 300mW |